Fri frakt över 500 KR*365 dagars öppet köpSäkra betalningar

Våtsten, Superstone, 220 grit - Naniwa

1195:-
  • Japansk våtsten av högsta kvalitet
  • Mer slitstark, mer effektiv och bättre resultat än alla andra stenar du jobbat med
1450-30912
 
Lägg i kundvagnen
Lagerstatus
  • Webblager 0 st
  • Butik Stockholm 0 st
Önskar du rådgivning? Ring 08-41095200
truckFRI FRAKT ÖVER 500 KR arrows365 DAGARS ÖPPET KÖP
  • Produktbeskrivning
    • Våtsten från japanska Naniwa av toppkvalitet. Skillnaden på dessa jämfört med andra stenar är att den höga kvaliteten säkerställer ett bra resultat även på de hårdaste stålen. Ända upp till 64 HRC är väldigt smidigt och lättjobbat.

      Jämfört med andra stenar har Superstone en lägre slittakt, slipar mer effektivt, kräver kortare blötläggningstid samt polerar betydligt mer effektivt på såväl låga som höga grit. Att Superstone slipar så effektivt innebär att den behöver en mer frekvent rengöring med en dressing stone jämfört med andra stenar.

      Naniwa Superstone håller högsta kvalitet och är det perfekta valet för den som verkligen bryr sig om knivslipning.
      Finns i mängder av utföranden.
  • Specifikationer
    • Serie: Superstone
      Utförande: 220 grit
      Lev. artikelnummer: 12020 EAN: 4955571291325
Naniwa är ett japanskt företag med över 60 års erfarenhet av att tillverka slipstenar och annat i samma område både för industriellt- och hemmabruk. Som de själva påstår: When we say, \"cutting-edge technology,\" we mean it literally!
Naniwa
Rekommenderade produkter
Recensioner
0 Recensioner

För att lämna ett omdöme måste du på din kundprofil.

Den här produkten har inga recensioner.

Lagerstatus

Lagerstatus uppdateras var tionde minut.

Logga in
Are you in the right place?
Continue to kitchenlab.se